آرشیو مصاحبه ها
صفحه: 1 از 25
گفتگو؛ چگونه فناوری نانو به توسعه محصولات کشاورزی سالم کمک نموده است؟
ستفاده مستمر و بی رویه از کودهای شیمیایی مختلف در کشور ما حقیقتی است که می تواند به شدت سلامت افراد جامعه را مورد تهدید قرار دهد. این در حالیست که استفاده از کودهای بیولوژیک به عنوان جایگزین کودهای شیمیایی نه تنها به حفظ محیط زیست و کاهش آلودگی ها کمک می کند، بلکه از شیوع بیماری های مختلف از جمله سرطان در انسان پیشگیری می نماید. استفاده از نوعی از این کودها که از فناوری نانو در تولید آن ها بهره برده شده، علاوه بر مزایای بیان شده، کاهش هزینه های تولید و همچنین افزایش انواع محصولات کشاورزی را در پی خواهد داشت.
گفت‌وگوی اختصاصی با پروفسور یوجین فاما برنده جایزه نوبل اقتصاد در سال 2013

گفت‌وگو با دکتر محمد الماسی کاشی، مدیرعامل شرکت «مغناطیس دقیق کویر»‏
در جهان امروز کاربرد گسترده مواد و تجهیزات مغناطیسی در فناوری‌های نوین زمینه خوبی را برای تحقیقات فراهم کرده است. خاصیت مغناطیسی مواد یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های آن‌ها است و شناسایی آن نیازمند دستیابی به دانش فنی ساخت ابزارها و دستگاه‌های پیشرفته است
گفت‌وگو با دکتر محسن جهانشاهی، رئیس هیئت‌مدیره شرکت فناوری نانو کاسپین؛ فناوری نانو چگونه به حل بحران آب کمک خواهد کرد؟
در گذشته، به‌علت کمی جمعیت جهان، بحران آب به اندازه روزگار کنونی محسوس نبود. اما امروزه، با توجه به افزایش روزافزون جمعیت، توسعه صنایع، و همین‌طور افزایش آلودگی منابع آب شیرین، دسترسی به آب کافی و مناسب در برخی از کشورها به یک بحران جدی تبدیل شده است.
گفتوگوبا مدیر عامل شرکت توسعه مدیریت و سرمایه‌گذاری کارآمد

مهندس حسین صالحی، مدیرعامل شرکت،تامین نانوساختار ‏آویژه

مصاحبه با مدیر عامل شرکت" تجهیز آفرینان نوری پارسه"

گفت‌وگو با دکتر محمود تبریزچی، مدیرعامل شرکت تاف فناور پارس؛ ساخت دستگاه طیف سنج جرمی زمان پرواز

مصاحبه با مهندس مروج (پدر فرش ماشینی ایران)
سالها «فرش راوند» برند اصلی و معروف‎ترین نام در فرش ماشینی بود، ضرب‌المثلی برای کیفیت و فرش نمونه، زحمات فراوان و تلاش‌های مدیران صاحب نامی این مهم را برای کاشان فراهم آورد و امروز اگر نام کاشان همراه با فرش ماشینی تکرار می‌شود ثمره تلاش گذشتگاه است.
گفت‌وگو با محمود احمدپور داریانی؛ خالق بی‌چون و چرای کتاب‌های کارآفرینی
«محمود احمدپور داریانی‌ام. تحصیلاتم را با مهندسی مکانیک در منچستر انگلستان شروع کردم که به خاطر شروع جنگ تحمیلی ادامه تحصیل نداده و به کشور بازگشتم. بعد از قبول قطع‌نامه، در دانشگاه امیرکبیر، و در رشته کارشناسی‌ارشد مهندسی صنایع تحصیل کردم و بعد تحصیلاتم را در دانشگاه تربیت مدرس در سطح دکترای مدیریت به پایان رساندم.

صفحه: 1 از 25