نمایش محتوا
تاریخ انتشار: ۱۳۹۶/۶/۱۲ تعداد بازدید: 52
  • Share/Save/Bookmark


از 35 سالگی به بعد از شغلتان متنفر می‌شوید

زمانی که جین پرنس کار خود را برای یک شرکت فناوری بریتانیایی در نزدیکی کمبریج آغاز کرد، 50 سال داشت.وی می‌گوید: «فکر می‌کنم خیلی خوش‌شانس بودم» ولی او خوشحال نبود. او معتقد است محیط کار هر روز سخت‌تر و غیرشخصی‌تر می‌شود.براساس بررسی بخش منابع انسانی شرکت رابرت هاف بریتانیا از دو هزار کارمند بریتانیایی، کارکنان پیرتر در مقایسه با همکاران جوان‌تر در محیط کار خود کمتر خوشحالند. یک نفر از شش کارمند بالای 35 سال بریتانیایی از کار خود ناراضی است و این میزان دوبرابر کارمندان زیر 35 سال است. نزدیک به یک‌سوم افراد بالای 55 سال نیز گفته‌اند از کار خود احساس رضایت نمی‌کنند، در حالی که 16 درصد از آنها اعلام کردند در محیط کار خود دوستی ندارند. در این گزارش آمده است، قرار داشتن در جایگاه‌های عالی‌رتبه‌تر با خود استرسی به همراه دارد. درست است که حقوق بالاتر است اما هرچه مرتبه شغلی بالاتر می‌رود، زندگی روزمره گران‌تر می‌شود. کاری کوپر، محقق محیط کار مدرسه کسب‌وکار منچستر معتقد است، زمانی که شما موفقیت کاری به‌دست نمی‌آورید، کار برایتان خسته‌کننده می‌شود.از سوی دیگر تجربه زندگی به شما می‌گوید که خانواده از اهمیت بیشتری نسبت به کار برخوردار است.

یوانا بودنیک شش سال است که به‌عنوان مسوول ارتباطات مرکز مطالعات خاورمیانه دانشگاه هاروارد مشغول به‌کار است. در یک برهه زمانی، تمام دوستان نزدیکش ازدواج کرده و تشکیل خانواده داده‌اند و او به این باور رسیده که رابطه کنونی‌اش دوامی نخواهد داشت، همین موضوع باعث شده تا او بسیاری از موارد زندگی‌اش نظیر شغلش را مجددا مورد ارزیابی قرار دهد. دو سال پیش، زمانی که 34 سال داشت حرفه خود را عوض کرد و برنامه‌نویسی کامپیوتر را یاد گرفت. او معتقد است دهه چهارم زندگی از نظر شخصی و حرفه‌ای زمانی است که مردم عزم خود را جزم کرده و تغییری در زندگی خود ایجاد می‌کنند.

براساس نظرسنجی سازمان توسعه مهارت گروه سیتی و گیلدز، یک‌پنجم از کارگران بریتانیایی مسن‌تر معتقدند کارفرمایان آنها برای کارکنانشان در رده‌های سنی مختلف به‌طور برابر ارزش قائل نیستند، همچنین براساس گزارش کپیتا ریسورسینگ، یک‌سوم از کارکنان بالای 55 سال نیز احساس می‌کنند به‌خاطر کارکنان جوان‌تر کنار گذاشته خواهند شد. البته دلیل دیگری که افراد جوان‌تر نسبت به کارشان دلسرد نمی‌شوند، این است که آنها انتظارات کمتر و آرزوهای بزرگتری دارند. بادنیک که در اولین تجربه کاری خود به‌شدت ترس از دست رفتن شغلش را داشت، می‌گوید: زمانی که شرایط شما کمی پایدارتر می‌شود، به اطراف خود نگاه می‌کنید و از خود می‌پرسید آیا واقعا از جایگاه شغلی خود رضایت دارم؟ با وجود این بازار کار در حال پیر شدن است. براساس برآورد دولت آمریکا در سال 2024 از هر چهار نفر نیروی کار حاضر در بازار کار ایالات‌متحده یک نفر بالای 55 سال خواهد داشت.»
مرجع: دنیای اقتصاد

کاربر گرامی شما به محتوای ارائه شده در این صفحه چه امتیازی می دهید؟